rus porno
Igor Marko - ASK - Asociácia Slovenských Kameramanov

Igor Marko

Je reprezentantom tvorcov dokumentov z extrémneho prostredia. Cez objektív svojej kamery a špeciálnej techniky, vedel a vie dostať diváka cez historické súvislosti, zo 7000 – metrových výšok Himalájskych expedícii, až pod 100 – metrové hĺbky objavných technických ponorov v jaskynných systémoch. Zo studených hĺbok Severného Atlantiku až po horúce dná vulkánov a sopiek na dne Pacifiku .

Za svoje autorské dokumentárne snímky spod hladín morí a oceánov sa stal sedemnásobným majstrom Slovenska a v roku 2003 získal medzinárodné ocenenie od J. Cousteau, za rozvoj podmorskej kinematografie na MFPT v Beograde. V spolupráci s kameramanom Jirkom Fojtíkom, strihačom Lacom Rešovským a dramaturgom Jozefom Vítkom vytvoril združenie 4-MEDIA a autorsky vyrábali pre STV mesačník Nádherný svet / ocenený na festivale v Karlových Varoch cenou poroty/.

Jeho kameramanská a autorská dokumentárna tvorba je poznamenaná ďalšími   profesiami a odbornosťami /sochár kameňa, súkromný pilot, námorník a potápač…/.

Od roku 2002 – 2005 produkoval, točil, strihal a samostatne vytvoril autorskú reláciu /mesačník/ pre STV pod názvom SÚ… /neštandartné cestovanie za poznaním, po rôznych kútoch našej planéty/. Pre TV NAUTIK vyrábal týždenník SUPER SÚ… /encyklopédia podmorských tvorov a netvorov /, Hitparádu klipov živočíchov, vrakov a podmorských kuriozít… Ako kameraman točil reality show Všetci na palubu,11- dielny dokument Cez Atlantik, Celebrity Camp, Extra dávky… spoty pre reklamné agentúry COCA-COLA, SONY… .

Jeho skúsenosti zo snímania v extrémnom prostredí boli využívané aj v českej hranej tvorbe a v „kaskadérskej“ činnosti . Za autorskú tvorbu niekoľko desiatok dlho a krátkometrážnych dokumentov získal na Medzinárodných filmových festivaloch ocenenia : 3x GRAND PRIX, 8x prvé miesto,   3x druhé miesto…

Tvorba :

  • PO HIMALÁJACH, CESTA DO TIBETU, CICINÁČI, …
  • Plutvy na kolesách, B-17, BLACK HOLE, CORON, SZENT ISTVÁN,
  • BARAKUDA LAKE, THISTLEGORM, SCAPA FLOW, FRANCESKA
  • DE RIMINY, Hon na žraloka, …
  • Rozprávky – „ Zachráňte Willka “, MANATEE, Vojna na koraloch … atd.