rus porno
Jaroslav Zeman - ASK - Asociácia Slovenských Kameramanov

Jaroslav Zeman

Začínal ako asistent kamery v STV, potom vyštudoval kameru na VGIK-u v Moskve (1982) a začal pracovať v STV ako kameraman. Odvtedy vytvoril množstvo televíznych incenácií, videofilmov ako aj televíznych filmov. Spolupracoval s mnohými slovenskými režisérmi (J. Bednárik, Ľ. Vajdička, M. Kákoš, L. Halama, J.Rihák, G. Marojevič, R. Polák, V. Strnisko, M. Lasica a i.) ale aj so zahraničnými tvorcami.

Výber z realizovaných programov alebo projektov vo funkcií hlavného kameramana: TV filmy – Zuzanka Hraškovie – 35mm, Domov I.-VI. – 16mm; celkove realizoval okolo 120 TV inscenácií (napr. Komtúrove kroky, Zo života Dona Juana, Gottšalk, Veľká rošáda, Passians, Zmluva, Ježišova matka, Alergia, Úlet, a mnohé iné aj v ČT Praha).
Okrem toho má skúsenosti aj s realizáciou veľkých zábavných prenosov – hudobné festivaly, koncerty (Bratislavská lýra, Cena Tatrabanky, Cena ČSOB, OTO, Vianočný koncert Petra Dvorského, Všetci sú za dverami a mohé iné).

Projekty, na ktorých v poslednom čase spolupracoval:

Kto zabil Emu B., Náramok – videofilmy zo série Nesmrteľní; Moja naj kniha, Vojna kuchárov, 5 proti 5, Ordinácia v ružovej záhrade, Pošta pre teba, Zostane to v rodine, rôzne zábavné programy a množstvo športových prenosov (futbal, hádzaná, a i.)